«Астон Мартин» жамоасининг испаниялик вакили, Формула-1 пойгаси юлдузи Фернандо Алонсо ва «Уилямс» аъзоси Карлос Сайнс жаҳон чемпионати-2026 финалида Испания ва Аргентина миллий жамоалари ўртасида бўлиб ўтадиган ўйин ҳақида фикрларини билдириб ўтдилар.
Баҳс 19 июл куни Тошкент вақти билан 23:59да старт олади.
«Аёнки, Испания ғалаба қозониши керак, чунки биз футбол ўйнаяпмиз», — деди Сайнс Sky Sports эфирида.
— Сиз финалда Аргентина ёки Англия билан ўйнашни афзал кўрардингиз?
— Ўйлашимча, Англия кучлироқ жамоа эди, шундай қилиб мен финалда Англия билан дуч келишдан кўпроқ қўрқан эдим. Тўғри, Аргентина билан ўйин осон бўлади, деб айта олмайман, лекин биз Испанияда, ўйлайманки, Аргентина финалга чиққанидан хурсандмиз. Шу ҳолатда имкониятиятларимиз кўпроқдек, аммо, бошқа томондан Англия финалга ҳақлироқ бўлган бўлиши ҳам мумкин. Аммо Месси — бу муаммо, — деди Алонсо.

«Больше боялся Англии в финале». Чемпион Ф-1 Алонсо — о ЧМ-2026
Испанские гонщики Формулы-1 Фернандо Алонсо («Астон Мартин») и Карлос Сайнс («Уильямс») высказались о предстоящем финале чемпионата мира — 2026 между сборными Испании и Аргентины, который пройдёт 19 июля. Начало игры — 22:00 мск.
«Очевидно, Испания должна победить, потому что мы играем в футбол», — сказал Сайнс в эфире Sky Sports.
— Ты бы предпочёл играть с Аргентиной или Англией в финале?
— Думаю, Англия была более сильной командой, так что я больше боялся Англии в финале. Я не могу сказать, что с Аргентиной будет легко, но в Испании, думаю, мы рады, что прошла Аргентина, потому что чувствуем, что так будет легче, но, знаешь, Англия, возможно, заслуживала этого немного больше. Но Месси — это проблема, — сказал Алонсо.