«Бавария» клубининг афсонавий собиқ футболчиси Лотар Маттеус Майкл Олисенинг «Реал»га эҳтимолий ўтиши ҳақида ўз фикрларини билдирди.
«Шахсан мен унинг «Реал»да ўйнаш истагини тўғри тушунаман. Ҳар бир футболчи бир кун келиб «қироллик клуби»да тўп тепишни орзу қилади. Лекин «Бавария» бундай масалада ҳеч қандай музокара олиб бормайди, бу каби сарлавҳаларни кўриб фақат кулиб қўямиз.
Мен Олисенинг келаси мавсум «Реал»да ўйнаш эҳтимолини деярли нол деб баҳолайман. Менимча, «Бавария» у билан шартномани узайтиради ва маошини ҳам кўтаради», — деди Маттеус Bild нашрига берган интервюсида.

Легендарный бывший футболист клуба «Бавария» Лотар Маттеус поделился своими мыслями о возможном переходе Майкла Олисена в «Реал».
«Лично я понимаю его желание играть в «Реале». Каждый футболист мечтает однажды выйти на поле в составе «королевского клуба». Но «Бавария» не ведет никаких переговоров по этому вопросу, мы просто смеемся при виде таких заголовков.
Я оцениваю вероятность того, что Олисен будет играть в «Реале» в следующем сезоне, практически как нулевую. Думаю, «Бавария» продлит с ним контракт и повысит зарплату», — сказал Маттеус в интервью Bild.
Ранее сообщалось, что «Бавария» может потребовать за Олисена не менее 200 миллионов евро по данным источников.