ЖЧ-2026. Франция ва Испания ўртасидаги учрашувни бошқарадиган ҳакамлар бригадаси эълон қилинди
FIFA 2026 йилги жаҳон чемпионати яримфинал босқичи доирасидаги Франция ва Испания миллий жамоалари ўртасидаги учрашувни бошқарадиган ҳакамлар бригадасини эълон қилди.
Бош ҳакам сифатида салвадорлик Иван Бартон ишлайди. Майдонда унга ҳамюртлари Давид Моран ва Антонио Пупиро ёрдам беради.
Тўртинчи ҳакам вазифасини швециялик Гленн Нюберг бажаради. Захира ҳаками ҳам Швеция вакили Маҳбод Бейги бўлади.
Маълумот ўрнида, учрашув 14 июлдан 15 июлга ўтар кечаси Тошкент вақти билан 00:00 да старт олади. Аввалроқ биринчи марта жаҳон чемпионати яримфинал босқичида FIFA рейтингининг топ-4 жамоаси иштирок этиши маълум қилинганди.

FIFA объявила бригаду судей, которая обслужит матч национальных команд Франции и Испании в рамках полуфинала чемпионата мира 2026 года.
Главным арбитром будет работать салвадорец Иван Бартон. На поле ему будут помогать его соотечественники Давид Моран и Антонио Пупиро.
Функции четвертого арбитра исполнит швед Гленн Нюберг. Резервным арбитром также будет представитель Швеции Махбод Бейги.
Напомним, что матч начнется в полночь по ташкентскому времени с 14 на 15 июля. Ранее было объявлено, что впервые в полуфинале чемпионата мира примут участие команды, занимающие топ-4 позиции в рейтинге FIFA подробнее.