Белгия миллий жамоаси яримҳимоячиси жамоа келажаги борасида фикрларини билдирди.
«Эҳтимол, биз мусобақани керагидан ортиқ эҳтиёткорлик билан бошлагандирмиз, аммо секин-аста ўйинимиз даражаси ҳам ошиб борди. Ўйлашимча, бу жаҳон чемпионатидан мана шу нарсани ўзимиз учун қайд этиб ўтишимиз мумкин. Мен хавотир олмаяпман. Жамоани порлоқ келажак кутмоқда», – дея Витсел сўзларидан иқтибос келтирди ФИФА расмий сайти.
37 ёшли яримҳимоячи учун Испанияга қарши ўйин миллий жамоа сафидаги 140-бўлди. Аксел 12 та гол урган ва 8 та голли узатма етказиб берган.
Эслатиб ўтамиз, АҚШ, Канада ва Мексикада давом этаётган жаҳон чемпионати 19 июл куни якунланади. Амалдаги жаҳон чемпиони Аргентина миллий жамоаси.

Полузащитник сборной Бельгии Аксель Витсель прокомментировал будущее своей национальной команды. Бельгийцы закончили своё выступление на чемпионате мира – 2026, в 1/4 финала проиграв сборной Испании со счётом 1:2.
«Возможно, мы начали немного робко, но чем дальше мы продвигались по турниру, тем выше становился наш уровень игры. Думаю, именно это мы должны вынести из этого чемпионата мира. Я не беспокоюсь за нас. У нас впереди светлое будущее», – приводит слова Витселя официальный сайт ФИФА.
Для 37-летнего полузащитника матч с Испанией стал 140-м в национальной команде. В них он забил 12 мячей и отдал восемь результативных передач.
ЧМ-2026 проходит с 11 июня по 19 июля в Мексике, Канаде и США. Действующим чемпионом является сборная Аргентины.