Жамоа ўтган мавсум Ироқ чемпионатида 53 очко тўплаган ҳолда 9-поғонадан жой олган.
Ўзбекистон миллий жамоаси ҳужумчиси Шерзод Темиров Ироқнинг «Заҳо» клуби билан шартнома имзолади. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
Қайд этилишича, Темиров янги жамоаси билан 2 йиллик шартномага имзо чеккан. Футболчи ўтган мавсумни «Арбил» сафида ўтказиб, 28 та гол билан чемпионат тўпурари бўлишга муваффақ бўлганди.
Маълумот ўрнида, «Заҳо» ўтган мавсум Ироқ чемпионатида 53 очко тўплаган ҳолда 9-поғонадан жой олганди. Жамоа 38 ўйинда 14 ғалаба, 11 дуранг ва 13 мағлубият қайд этган.
Аввалроқ мисрлик журналист Темиров «Ал Аҳли»нинг асосий трансфер мақсадларидан бири эканини айтиб ўтганди.

Нападающий национальной сборной Узбекистана Шерзод Темиров подписал контракт с иракским клубом «Захо». Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Как отмечается, Темиров заключил с новой командой контракт на 2 года. В прошлом сезоне футболист выступал за «Арбил», где ему удалось стать лучшим бомбардиром чемпионата с 28 голами.
Для справки: «Захо» в прошлом сезоне набрал 53 очка и занял 9-е место в чемпионате Ирака. Команда одержала 14 побед, сыграла 11 ничьих и потерпела 13 поражений в 38 матчах.
Ранее египетский журналист сообщил, что Темиров является одной из главных трансферных целей «Аль-Ахли». Подробнее читайте здесь.