Солбаккен: «Англия — фаворит, аммо яққол фаворит эмас»
Норвегия миллий жамоаси бош мураббийи Столе Солбаккен 2026 йилги жаҳон чемпионати чоракфинал босқичи доирасидаги Англияга қарши ўйин олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Англия — фаворит, аммо яққол фаворит эмас. Менимча, Англияга нисбатан босим бизникидан кўра каттароқ.
Биз ҳам ўз ўйинимиз сабаб маълум босим остидамиз. Лекин ўйин бошланганидан кейин футболчилар босим ҳақида ўйлайди деб ҳисобламайман.
Бу Норвегия миллий жамоасининг Англияга қарши ўйини. Ҳеч кимга сир эмаски, Кейн Англия миллий жамоасининг етакчиси, Эрлинг эса бизнинг етакчимиз.
Ҳеч қандай шубҳа йўқ — Ҳоланд бизнинг етакчимиз. Бироқ менимча, сиз бошқа айрим футболчиларимизни етарлича баҳоламаяпсиз.
Эрлингга ҳам жамоадошларининг ёрдами керак, аммо унинг бизнинг етакчимиз эканини инкор этиб бўлмайди», — деди Солбаккен.

Главный тренер сборной Норвегии Столе Сольбаккен поделился своими мыслями перед матчем с Англией в рамках четвертьфинала чемпионата мира 2026 года.
"Англия — фаворит, но не явный фаворит. Думаю, давление на Англию больше, чем на нас.
Мы тоже испытываем определенное давление из-за нашей игры. Однако я не думаю, что игроки будут думать о давлении после начала матча.
Это матч сборной Норвегии против Англии. Никому не секрет, что Кейн — лидер сборной Англии, а Эрлинг — наш лидер.
Нет никаких сомнений — Холанд наш лидер. Но я думаю, что вы недооцениваете некоторых других наших игроков.
Эрлингу также нужна помощь товарищей по команде, но отрицать его лидерство невозможно", — сказал Сольбаккен.