Ферран жаҳон чемпионатидан кейин «ПСЖ»га ўтишга розилик берди — манба
«Барселона» ҳужумчиси Ферран Торрес 2026 йилги жаҳон чемпионатидан кейин «ПСЖ»га ўтишга розилик берди. Бу ҳақда Sky Sports хабар берди.
Маълум қилинишича, Испания миллий жамоаси форварди клубини алмаштиришни истамоқда. Ҳозирда Торреснинг «Барселона» билан шартномасини узайтириши жуда қийин бўлиб туюлмоқда.
Шу билан бирга, каталонияликлар Дортмунднинг «Боруссия» клуби ҳужумчиси Карим Адейемини ўз сафига қўшиб олиш бўйича келишувга эришган. Бу эса футболчининг асосий таркиб учун имкониятларини янада пасайтириб юбориши айтилмоқда.
Маълумот ўрнида, Ферран 2022 йил январ ойидан буён «Барселона» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда. Ўтган мавсумда 26 ёшли ҳужумчи барча мусобақаларда 49 та учрашувда майдонга тушиб, 21 гол урди ва 3 ассист амалга оширди.

Нападающий «Барселоны» Ферран Торрес дал согласие на переход в «ПСЖ» после чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщил Sky Sports.
Сообщается, что форвард сборной Испании хочет сменить клуб. В настоящее время продление контракта Торреса с «Барселоной» кажется весьма сложным.
Тем временем, каталонцы достигли соглашения по поводу включения в команду нападающего дортмундской «Боруссии» Карима Адейеми. Это может еще больше уменьшить шансы футболиста на место в основном составе.
К слову, Ферран защищает цвета «Барселоны» с января 2022 года. В прошлом сезоне 26-летний нападающий вышел на поле в 49 матчах во всех турнирах, забив 21 гол и сделав 3 результативные передачи.