Тухел: «Дисквалификация қилинган футболчидан ташқари барча майдонга тушишга тайёр»
Англия миллий жамоаси бош мураббийи Томас Тухел 2026 йилги жаҳон чемпионати чоракфинал босқичи доирасидаги Норвегияга қарши ўйин олдидан Деклан Райс, Рис Жеймс ва Марк Геҳининг ҳолати ҳақида маълумот берди.
«Учаласи ҳам сафга қайтди ва машғулотларда иштирок этди. Бу жуда яхши янгилик. Дисквалификация қилинган футболчидан ташқари барча майдонга тушишга тайёр», — деди германиялик мутахассис.
Эслатиб ўтамиз, Мексикага қарши баҳс (3:2)да ҳимоячи Жарелл Куанса қизил карточка олганди. Шу боис у Норвегияга қарши ўйинда Англия миллий жамоасига ёрдам бера олмайди.
Норвегия ва Англия миллий жамоалари ўртасидаги чоракфинал баҳси 12 июл куни бўлиб ўтади. Беллашув Тошкент вақти билан соат 02:00 да бошланади.

Тухель: «Все, кроме дисквалифицированного игрока, готовы выйти на поле»
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель поделился информацией о состоянии Деклана Райса, Риса Джеймса и Марка Геэя перед матчем против Норвегии в рамках четвертьфинала чемпионата мира 2026 года.
«Все трое вернулись в строй и участвовали в тренировках. Это очень хорошие новости. Все, кроме дисквалифицированного игрока, готовы выйти на поле», — сказал немецкий специалист.
Напомним, что в матче с Мексикой (3:2) защитник Джарелл Куанса получил красную карточку. Поэтому он не сможет помочь сборной Англии в матче против Норвегии.
Четвертьфинальный матч между сборными Норвегии и Англии состоится 12 июля. Встреча начнется в 02:00 по ташкентскому времени.