«Барселона» ва «Атлетико» ҳужумчи Хулиан Алварес трансфери бўйича музокараларларни 2026 йилги жаҳон чемпионати тугагунига қадар кечиктиришга келишиб олди. Бу ҳақда Diario Sport хабар берди.
Турнир якунланганидан сўнг Каталония клуби музокараларнинг фаол босқичини қайта бошлаш ва битимни расмийлаштиришни режалаштирмоқда.
Алвареснинг ўзи ҳам эҳтимолий трансферга тайёрлигини очиқчасига намоён қилиб, биринчи қадамни ташлаган.
Музокараларни кечиктиришга фақат жаҳон чемпионати сабаб эмас. «Барселона»да яхши тушунишмоқдаки, «Атлетико» жамоанинг асосий футболчиларидан бирини муносиб ўринбосар топмасдан туриб қўйиб юбориши қийин.
Шу сабабли каталонияликлар мадридликларга яқин ҳафталарда трансфер бозорида ишлаш учун вақт беришга қарор қилди. Ўз навбатида, «Барселона»нинг молиявий режаси ҳам ўзгармаган. Қайд этилишича, жаҳон чемпионати тугагач, клуб тахминан 100 миллион евро миқдорида таклиф юбормоқчи.
«Кўк-анорранглилар» раҳбарияти ушбу сумма клуб имкониятлари доирасидаги энг юқори таклиф эканига ишонишмоқда. Шунингдек, улар бу маблағ футболчининг бозор қиймати ва «Атлетико»нинг молиявий эҳтиёжларига мос келади деб ҳисобламоқда.

«Барселона» и «Атлетико» договорились отложить переговоры по трансферу нападающего Хулиана Альвареса до окончания чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Diario Sport.
После завершения турнира каталонский клуб планирует заново начать активную фазу переговоров и оформить сделку.
Сам Альварес также открыто выразил готовность к возможному трансферу, сделав первый шаг.
Отсрочка переговоров обусловлена не только чемпионатом мира. В «Барселоне» хорошо понимают, что «Атлетико» будет непросто отпустить одного из ключевых игроков без достойной замены.
Поэтому каталонцы решили дать мадридцам время для работы на трансферном рынке в ближайшие недели. Финансовый план «Барселоны» также остается неизменным. Отмечается, что после окончания чемпионата мира клуб намерен сделать предложение на сумму около 100 миллионов евро.
Руководство «сине-гранатовых» убеждено, что эта сумма является максимальной в рамках возможностей клуба. Также они считают, что эта сумма соответствует рыночной стоимости игрока и финансовым потребностям «Атлетико».