«Барселона»нинг Гампер кубоги учун навбатдаги рақиби маълум бўлди
«Барселона»нинг анъанавий Гампер кубогидаги рақиби Мисрнинг «Ал Аҳли» клуби бўлади. Бу ҳақда Mundo Deportivo нашри хабар берди.
Манбага кўра, томонлар учрашувни ўтказиш бўйича келишувга эришган. Беллашув 19 август куни «Spotifay Kamp Nou» стадионида бўлиб ўтади.
Гампер кубоги — ҳар йили «Барселона» томонидан ташкил этиладиган анъанавий ўртоқлик турнири ҳисобланади. У илк бор 1966 йилда клубнинг ўша пайтдаги президенти Энрике Лоде ташаббуси билан йўлга қўйилган. Турнир «Барселона» асосчиси Жоан Гампер шарафига номланган.
Мусобақанинг сўнгги баҳси 2025 йил 10 август куни ўтказилган бўлиб, унда «Барселона» Италиянинг «Комо» клубини 5:0 ҳисобида мағлуб этган. Бу каталонияликлар учун Гампер кубогидаги тарихий 47-соврин бўлган.

Соперником «Барселоны» в традиционном Кубке Гампера станет египетский клуб «Аль Ахли». Об этом сообщает издание Mundo Deportivo.
По данным источника, стороны достигли соглашения о проведении встречи. Матч состоится 19 августа на стадионе «Спотифай Камп Ноу».
Кубок Гампера — это традиционный товарищеский турнир, ежегодно организуемый «Барселоной». Впервые он был проведен в 1966 году по инициативе тогдашнего президента клуба Энрике Лоде. Турнир назван в честь основателя «Барселоны» Жоана Гампера.
Последний матч турнира состоялся 10 августа 2025 года, когда «Барселона» разгромила итальянский клуб «Комо» со счётом 5:0. Это стало историческим 47-м трофеем каталонцев в Кубке Гампера.