«Аякс» техник директори Хорди Кройф «Наполи» ҳужумчиси Ромелу Лукакуни жамоага олиб келиш имкониятини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда Soccernews.nl хабар берди.
Амстердамликлар ҳужум чизиғини тажрибали футболчи билан кучайтиришни режалаштирмоқда. Кройф тайинланганидан кейин клуб раҳбарияти тезроқ совринлар учун курашга қайтишни мақсад қилган.
Аввалроқ «Аякс» бош мураббий этиб Мичелни тайинлади, шунингдек Кайо Энрике, Марк-Андре тер Стеген ва Дейли Блиндни жамоага жалб қилди.
Маълумот учун, Лукакунинг «Наполи» билан шартномаси 2027 йилгача амал қилади. Бироқ унинг келажаги ҳали ҳам ноаниқ. Трансферга асосий тўсиқ эса футболчининг йилига 7 миллион евродан ортиқ маош олиши бўлмоқда.

«Аякс» изучает возможность трансфера Лукаку
Технический директор «Аякса» Жорди Кройф рассматривает возможность привлечения в команду нападающего «Наполи» Ромелу Лукаку. Об этом сообщил Soccernews.nl.
Амстердамцы планируют усилить атакующую линию опытным футболистом. После назначения Кройфа руководство клуба нацелено быстрее вернуться в борьбу за трофеи.
Ранее «Аякс» назначил главным тренером Мичела, а также привлёк в команду Кайо Энрике, Марка-Андре тер Стегена и Дейли Блинда.
Для информации, контракт Лукаку с «Наполи» действует до 2027 года. Однако его будущее остаётся неопределённым. Основное препятствие для трансфера — зарплата футболиста, превышающая 7 миллионов евро в год.