«Интер»нинг собиқ дарвозабони Ян Зоммер яқин кунларда Белгиянинг «Брюгге» клуби футболчисига айланади. Бу ҳақда журналист Саша Таволери Х ижтимоий тармоғида маълум қилди.
Манбага кўра, 37 ёшли дарвозабон билан принципиал келишувга эришилган. Битим келгуси 48-72 соат ичида расман якунланиши кутилмоқда. Посбоннинг ўзи ҳам ушбу трансферга розилик берган.
Зоммер 2025/2026 йилги мавсум якунланганидан сўнг «Интер»ни эркин агент сифатида тарк этганди. У фаолияти давомида Мюнхеннинг «Бавария»си ва Мёнхенгладбахнинг «Боруссия»сида ҳам ҳаракат қилган.
Ўтган мавсумда Зоммер «Интер»нинг асосий дарвозабони сифатида Италия чемпиони бўлди ҳамда жамоаси билан Чемпионлар лигасининг 1/16 финалигача етиб борди.

Бывший вратарь "Интера" Ян Зоммер в ближайшие дни станет игроком бельгийского клуба "Брюгге". Об этом сообщил журналист Саша Таволери в социальной сети X.
По информации источника, достигнута принципиальная договорённость с 37-летним вратарём. Ожидается, что сделка будет официально завершена в течение следующих 48-72 часов. Сам вратарь также дал согласие на этот трансфер.
Зоммер покинул "Интер" в качестве свободного агента после окончания сезона 2025/2026. В течение своей карьеры он также выступал за мюнхенскую "Баварию" и мёнхенгладбахскую "Боруссию".
В прошлом сезоне Зоммер стал основным вратарём "Интера", выиграв с командой чемпионат Италии и дойдя до 1/16 финала Лиги чемпионов.