Суперлигада мавсумнинг иккинчи қисмига тайёргарлик кўраётган «Бухоро» футбол клуби Бухоро вилояти ҳокимлиги томонидан қўллаб-қувватланди.
Tribuna.uz сайтига маълум бўлишича, Бухоро вилояти ҳокими, вилоят футбол ассоциацияси президенти Ботир Зариповнинг ташаббуси билан «Бухоро» футбол клубидаги молиявий муаммоларни бартараф этиш учун 5 миллиард сўм маблағ ажратилган. Халқ депутатлари вилоят кенгаши маҳаллий бюджет ҳисобидан клубни қўллаб-қувватлашини маъқуллагач, 5 млрд сўм маблағ жамоа ҳисоб рақамига ўтказилган.
Аввалроқ, «Бухоро» клуби бош ҳомийси саналган «Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи» «Ўзбекнефтгаз» қарорига кўра клубни молиялаштиришни тўхтатгани ҳақида хабар қилинганди. Шундан буён клуб вилоят ҳокимлиги томонидан молиялаштирилмоқда.

Подопечные Александра Хомякова занимают 3-е место в турнирной таблице.
Футбольный клуб «Бухоро», готовящийся ко второй части сезона Суперлиги, был поддержан хокимиятом Бухарской области.
Как стало известно сайту Tribuna.uz, по инициативе хокима Бухарской области, президента областной футбольной ассоциации Ботира Зарипова, для устранения финансовых проблем в футбольном клубе «Бухоро» было выделено 5 миллиардов сум. После того как народные депутаты областного совета одобрили поддержку клуба из местного бюджета, 5 млрд сум были переведены на счет команды.
Ранее сообщалось, что главный спонсор клуба «Бухоро» — «Бухарский нефтеперерабатывающий завод» — по решению «Узбекнефтегаза» прекратил финансирование клуба, о чем было сообщено. С тех пор клуб финансируется хокимиятом области.
Для сведения, «Бухоро» занимает 3-е место с 20 очками после 11-го тура Суперлиги в турнирной таблице.