Тажрибали мутахассис Славен Билич Хорватия миллий жамоаси бош мураббийига айланиши кутилмоқда. Бу ҳақда TalkSPORT хабар берди.
Маълум қилинишича, 57 ёшли мураббий аллақачон миллий жамоа билан ҳамкорлик шартларини келишиб олган. Унинг бош мураббий этиб тайинлангани кейинги 24 соат ичида расман эълон қилиниши кутилмоқда.
Билич аввал ҳам 2006–2012 йилларда Хорватия миллий жамоасини бошқарган. Унинг қўл остида жамоа Евро-2008 мусобақасининг чоракфинал босқичигача етиб борган.
Биличнинг сўнгги иш жойи Саудия Арабистонининг «Ал Фотиҳ» клуби бўлиб, у 2024 йилда ушбу жамоани тарк этганди. Аввалроқ Златко Далич 9 йиллик фаолиятидан сўнг Хорватия миллий жамоаси бош мураббийлигини тарк этгани маълум қилинганди.

Ожидается, что Билич станет главным тренером сборной Хорватии
Ожидается, что опытный специалист Славен Билич станет главным тренером сборной Хорватии. Об этом сообщило TalkSPORT.
Как сообщается, 57-летний тренер уже согласовал условия сотрудничества с национальной командой. Ожидается, что его назначение на должность главного тренера будет официально объявлено в течение следующих 24 часов.
Билич уже возглавлял сборную Хорватии с 2006 по 2012 годы. Под его руководством команда дошла до четвертьфинала чемпионата Европы 2008 года.
Последним местом работы Билича был клуб «Аль-Фатех» из Саудовской Аравии, который он покинул в 2024 году. Ранее сообщалось, что Златко Далич покинул пост главного тренера сборной Хорватии после 9 лет работы. Подробнее здесь.