Олисе мундиал якунлангач «Бавария» раҳбарияти билан дарҳол музокара ўтказишни талаб қилди
Франция миллий жамоаси футболчиси Майкл Олисе «Бавария» раҳбарияти билан музокара ўтказишни талаб қилди. Бу ҳақда El Debate нашри хабар берди.
Қайд этилишича, Олисе 2026 йилги жаҳон чемпионати якунланганидан сўнг ўз келажагини муҳокама қилиш учун «Бавария» раҳбарияти билан дарҳол учрашув ўтказишни талаб қилган. Ҳозирда «немис машинаси» футболчини қўйиб юбориш ниятида эмас.
24 ёшли футболчи 2024 йил июл ойида «Бавария»га кўчиб ўтганидан буён ўзини жаҳоннинг энг яхши футболчиларидан бири сифатида намойиш этди. Ўтган мавсум Олисе клуб сафида барча мусобақаларда 57 та ўйин ўтказиб, 25 та гол урди ва 28 та ассист амалга оширди.

Французский футболист Майкл Олисе потребовал провести переговоры с руководством «Баварии». Об этом сообщил El Debate.
Сообщается, что Олисе требует немедленной встречи с руководством «Баварии» сразу после завершения чемпионата мира 2026 года, чтобы обсудить свое будущее. В настоящее время «немецкая машина» не намерена отпускать игрока.
24-летний футболист продемонстрировал себя как одного из лучших футболистов мира с тех пор, как перешел в «Баварию» в июле 2024 года. В прошлом сезоне Олисе провел 57 матчей во всех турнирах за клуб, забил 25 голов и сделал 28 ассистов.
Ранее сообщалось, что «Реал» готов обновить мировой трансферный рекорд ради Майкла, как было известно.