Винисиус «Реал»да бир мавсум учун солиқлардан ташқари 20 млн евро маош олишни истамоқда
«Реал» вингери Винисиус Жуниорнинг клуб билан янги шартнома бўйича музокаралардаги янги талаблари маълум бўлди. Бу ҳақда OK Diario хабар берди.
26 ёшли футболчининг янги шартнома талаблари сўнгги икки мавсум давомида «Реал»да баҳс-мунозараларга сабаб бўлиб келмоқда. Чунки унинг амалдаги битими келаси ёзда ўз якунига етади.
Маълум қилинишича, Винисиус клуб билан янги шартнома бўйича музокараларни қайта бошлаш ниятида. Бироқ томонлар ўртасида келишувга эришишга ҳали анча бор.
Қайд этилишича, Винисиус бир мавсум учун солиқлардан ташқари тахминан 20 миллион евро маош олишни истамоқда. Бу уни Килиан Мбаппе ва Жуд Беллингҳэм каби футболчилар билан бир қаторга олиб чиқади. Бироқ «Реал» ҳозирча бундай шартномани маъқуллашга тайёр эмас.
Аввалроқ «қироллик клуби» ва Винисиус шартномани узайтириш бўйича келишиб олишгани маълум қилинганди.

Стали известны новые требования вингера «Реала» Винисиуса Жуниора в переговорах о новом контракте с клубом. Об этом сообщает OK Diario.
Требования нового контракта 26-летнего футболиста вызывают споры в «Реале» на протяжении последних двух сезонов. Дело в том, что его действующее соглашение истекает следующим летом.
Сообщается, что Винисиус намерен возобновить переговоры по новому контракту с клубом. Однако до достижения соглашения между сторонами еще далеко.
Отмечается, что Винисиус хочет получать около 20 миллионов евро за сезон без учета налогов. Это поставит его на один уровень с такими игроками, как Килиан Мбаппе и Джуд Беллингхэм. Однако «Реал» пока не готов согласовать такой контракт.