Жозе Моуринио штабига Нуну Сантуш қўшилади.
Мадриднинг «Реал» клуби янги мавсум олдидан дарвозабонлар мураббийи лавозимида ўзгариш қилади. Бу ҳақда Маrcа нашри хабар берди.
Манбага кўра, ушбу лавозимни эгаллаб келган Луис Лёпис ўз вазифасини тарк этади. Унинг ўрнига аввалроқ Жозе Моуринио билан бир неча клубда ишлаган Нуну Сантуш тайинланади.
Қайд этилишича, Лёпис клубни тарк этмайди. У «Реал» тизимида бошқа лавозимда фаолиятини давом эттиради. Унинг янги вазифаси яқин вақт ичида маълум қилинади.
Нуну Сантуш аввал ҳам Моуриню мураббийлар штабида ишлаб, дарвозабонлар тайёргарлиги учун масъул бўлган. Португалиялик мутахассиснинг «Реал» бош мураббийи этиб тайинланиши ортидан Сантуш ҳам Мадрид клубига қайтмоқда.
Маълумот учун, Луис Лёпис «Реал» асосий жамоасида илк бор 2015–2018 йилларда ишлаган. Шундан сўнг у «Реал Соседад»га ўтиб, 2021 йилгача дарвозабонлар мураббийи бўлган. 2021 йилда эса яна Мадрид клубига қайтган ва шу вақт давомида жамоа билан бир неча бор УEФА Чемпионлар лигаси ҳамда Испания чемпионлигини қўлга киритган.

«Реал» сменит тренера вратарей
Мадридский клуб «Реал» произведет изменения на позиции тренера вратарей перед новым сезоном. Об этом сообщил журнал Marca.
По данным источника, занимающий эту должность Луис Льопис покинет свой пост. На его место будет назначен Нуну Сантуш, который ранее работал с Жозе Моуринью в нескольких клубах.
Отмечается, что Льопис не покинет клуб. Он продолжит свою деятельность в системе «Реала» на другой должности. О его новой роли будет объявлено в ближайшее время.
Нуну Сантуш уже работал в тренерском штабе Моуринью и отвечал за подготовку вратарей. После назначения португальского специалиста главным тренером «Реала», Сантуш также возвращается в мадридский клуб.
Для справки, Луис Льопис впервые работал в основной команде «Реала» с 2015 по 2018 годы. Затем он перешел в «Реал Сосьедад» и был тренером вратарей до 2021 года. В 2021 году он вновь вернулся в мадридский клуб и за это время несколько раз завоевывал с командой Лигу чемпионов УЕФА и чемпионат Испании.