Ҳужумчи миллий жамоанинг келажагига ишонишини ва ҳали энг катта ютуқлар олдинда эканини айтди.
Норвегия миллий жамоаси ҳужумчиси Эрлинг Ҳоланд ЖЧ-2026даги иштирокдан сўнг жамоа ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Бу менинг узоқ йиллик мақсадим эди. Ўйлайманки, ушбу турнирдан кейин биз Норвегияни футбол оламига танита олдик. Энди шу даражани сақлаб қолишимиз керак. Мен жамоамиз билан жуда фахрланаман.
Биз дунёнинг энг буюк миллий жамоаларидан бири бўлган Бразилияни мағлуб эта олишимизни исботладик. Якунда Англияга ютқаздик, аммо уларни жиддий курашишга мажбур қилдик. Балки ҳаммаси бошқача якунланиши ҳам мумкин эди.
Олдинда бизни яна Жаҳон ва Европа чемпионатлари кутмоқда. Менимча, энди ўзимизни ҳақиқатан ҳам намоён этиш вақти келди. Бизда ажойиб авлод шаклланган», — деди Ҳоланд.

Холанд: «Мы познакомили Норвегию с миром футбола»
Нападающий уверен в будущем национальной команды и считает, что самые великие достижения ещё впереди.
Нападающий сборной Норвегии Эрлинг Холанд поделился своими мыслями о команде после участия в ЧМ-2026.
«Это была моя долгосрочная цель. Думаю, что после этого турнира мы смогли представить Норвегию в футбольном мире. Теперь нам нужно удержать этот уровень. Я очень горжусь нашей командой.
Мы доказали, что можем победить одну из величайших национальных команд мира — Бразилию. В конце концов, мы проиграли Англии, но заставили их серьезно бороться. Возможно, всё могло закончиться иначе.
Впереди нас ждут еще чемпионаты мира и Европы. Я считаю, что теперь пришло время действительно проявить себя. У нас сформировалось замечательное поколение», — сказал Холанд.