«Манчестер Юнайтед» собиқ ҳимоячиси Рио Фердинанд Англия миллий жамоаси яримҳимоячиси Эллиот Андерсонни жаҳон чемпионати 1/4 финал доирасидаги Норвегияга қарши баҳснинг (2:1) энг яхши ўйинчиси деб ҳисобламоқда.
Маълумот учун, ФИФА ўйиннинг энг яхши футболчисига аталган соврин шу кеча дубл қайд этган Жуд Беллингҳемга топширди.
«Ҳа, мен Андерсонни айтган бўлардим. Менимча, Эллиот Андерсон ажойиб ўйин ўтказди. Уларнинг ҳар иккиси, Андерсон ҳам, Беллингҳем ҳам, амалга оширган ишлар йиғиндиси бўлмаганида, балки ғалаба қозонмаган бўлардик. Аммо қулоқ солинг: агарда Жуд энг яхши футболчига аталган совринни олган бўлса, демак, у шунга лойиқ. У ғалаба олиб келувчи фигуралардан бири», — дея Фердинанд сўзларидан иқтибос келтирди Metro.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 яримфиналида инглизлар Аргентина миллий жамоасига қарши майдонга тушади. Мазкур беллашув 15 июл куни тунда Атлантадаги «Мерседес-Бенц Стэдиум» ўйингоҳида бўлиб ўтади.

Бывший защитник «Манчестер Юнайтед» Рио Фердинанд назвал полузащитника сборной Англии Эллиота Андерсона лучшим игроком матча 1/4 финала чемпионата мира – 2026 между командами Англии и Норвегии (2:1), несмотря на то что Джуд Беллингем получил эту награду, оформив дубль в минувшей встрече.
«Да, я бы назвал Андерсона. По-моему, Эллиот Андерсон сыграл великолепно. Можно привести веские доводы в пользу того, что без игры и решающих действий любого из них — и Эллиота, и Беллингема — победа могла бы не состояться, так что здесь необходимо сочетание усилий обоих. Но послушайте, я нисколько не сомневаюсь: если Джуд получает звание лучшего игрока матча, значит, он его заслужил. Он тот, кто приносит победу», — приводит слова Фердинанда Metro.
В полуфинале чемпионата мира – 2026 года сборная Англии встретится с Аргентиной, которая в четвертьфинале обыграла Швейцарию со счётом 3:1. Игра состоится 15 июля и пройдёт на стадионе «Мерседес-Бенц Стэдиум» (Атланта, США), начало в 22:00 по московскому времени.