39 ёшли Лео мундиаллар тарихидаги яна бир рекордни янгилашга муваффақ бўлди.
Аргентина миллий жамоаси етакчиси Лионел Месси жаҳон чемпионатлари плей-офф босқичининг 15 ўйинида иштирок этган тарихдаги илк футболчига айланди. 39 ёшли форвард ЖЧ-2026 1/4 финал доирасидаги Швейцарияша қарши баҳсда (3:1 (1:1, 2:0 қўшимча бўлимларда)) майдонга тушгач, ушбу тарихий натижага эришди.
Месси Германия миллий жамоаси собиқ ҳужумчиси, ЖЧ-2014 ғолиби Мирослав Клозенинг натижасини (14) ортда қолдирди.
Маълумот учун, Швейцария билан тўлиқ ўйнаган аргентиналиклар сардори жамоасининг биринчи голида ассистентлик вазифасини бажариб берди.

Нападающий и капитан сборной Аргентины Лионель Месси стал первым футболистом в истории, сыгравшим 15 матчей в плей-офф чемпионатов мира. 39-летний форвард установил этот рекорд после того, как принял участие во встрече 1/4 финала мирового первенства со Швейцарией (3:1 (1:1, 2:0 д. вр.)). Об этом информирует пресс-служба ФИФА на странице в социальной сети X.
Месси превзошёл достижение бывшего нападающего сборной Германии, чемпиона мира – 2014 Мирослава Клозе, сыгравшего 14 матчей в плей-офф соревнования.
Во встрече со Швейцарией капитан сборной Аргентины отыграл всё время. Месси отметился результативной передачей на первый гол национальной команды.