Швеция миллий жамоаси собиқ футболчиси Златан Ибраҳимович Англия миллий жамоаси вингери Нони Мадуэкени жаҳон чемпионати-2026 1/4 финалида Норвегияга қарши (1:2) ўйини учун танқид қилди.
Маълумот учун, Мадуэке биринчи бўлимдан кейин захирага олинди.
«Ўйлашимча, Англия биринчи бўлимда бир киши кам бўлиб ҳаракат қилди. Мадуэке майдонда эди, аммо ҳар сафар тўпни қабул қилганида нотўғри қарор қабул қилиб, бошқа пайт пиёда юрди. Тухелнинг ўрнида бўлганимда мен ҳам уни алиштирган бўлардим, ахир 45 дақиқа мобайнида у ҳеч нима қилмади.
Унга ҳаттоки сув ичиб олиш учун бериладиган қисқа танаффус ҳам ёрдам бермади. У аввал ҳам ўйнаган, лекин баҳсни асосий таркибда бошламаганди. Шундай экан Англия биринчи бўлимда бир киши кам бўлиб ўйнади», — дея Ибраҳимович сўзларидан иқтибос келтирди Fox Sports.

«Англия играла вдесятером». Ибрагимович раскритиковал Мадуэке за матч с Норвегией
Бывший нападающий сборной Швеции Златан Ибрагимович подверг критике вингера сборной Англии Нони Мадуэке за игру с Норвегией (1:2) в 1/4 финала чемпионата мира 2026 года. Мадуэке был заменён после первого тайма.
«Я думаю, что сборная Англии играла вдесятером [в первом тайме]. Мадуэке был на поле, но каждый раз, когда он получал мяч, принимал неверное решение и ходил пешком по полю. На месте Тухеля я бы тоже заменил его, потому что за первые 45 минут он ничего не сделал.
Ему не помог даже перерыв на водопой. Он играл раньше, но не выходил в стартовом составе на каждую встречу, так что Англия начинала в меньшинстве», — приводит слова Ибрагимовича Metro со ссылкой на Fox Sports.