Англиялик футболчи ёзда клубини ўзгартириши мумкин.
«Нюкасл Юнайтед» вингери Жейкоб Мёрфи «Эвертон» қизиқишига сабаб бўлмоқда. Ливерпулликлар ҳужум қанотларини кучайтириш учун вариантларни фаол тарзда ўрганиб чиқишмоқда. Номззодлар ичида англиялик футболчи ҳам борлиги ҳақида хабар берилмоқда.
Мёрфининг амалдаги шартномаси якунланишига бир йил қолмоқда. «Нюкасл» раҳбарияти футболчини текинга қўлдан чиқармаслик учун уни сотиб юборишга қарши эмас.
Маълумот учун, футболчи 9 йилдан буён «Нюкасл» шарафини ҳимоя қилиб келмоқда.
2025/2026-йилги мавсумда Жейкоб Мёрфи клуб сафида 46 та ўйинда майдонга тушиб, 4 та гол урди ва 5 та голли узатма етказиб берди.

Вингер «Ньюкасл Юнайтед» Джейкоб Мёрфи попал в сферу интересов «Эвертона». Ливерпульский клуб активно ищет варианты для усиления флангов атаки в текущее летнее трансферное окно и рассматривает кандидатуру англичанина, сообщает talkSPORT.
У Мёрфи пошел последний год соглашения с «сороками». Руководство «Ньюкасла» готово рассмотреть продажу игрока, чтобы не потерять его бесплатно следующим летом. В общей сложности футболист защищает цвета «Ньюкасла» на протяжении девяти лет.
В минувшем сезоне-2025/2026 Джейкоб Мёрфи принял участие в 46 матчах во всех турнирах, забил четыре мяча и отдал пять результативных передач.