Бу ҳақда AS хабар берди.
Англия яримҳимоячиси Жуд Беллингҳам 2026-йилги Жаҳон чемпионати 1/4 финалида Норвегияга қарши (2:1) ўйинда чап елкаси билан боғлиқ муаммоларга дуч келди. Футболчи ОАВ вакиллари олдига чиқишдан аввал ҳам илгари операция қилинган елкасини ушлаб турганини кўриш мумкин эди.
Олдинроқ Беллингҳам 2022 йилдан бери, «Боруссиа Дортмунд» сафида ўйнаётган пайтдан бери елкасидаги оғриқдан азият чекаётгани хабар қилинган эди. 2023 йилда «Реал Мадрид» сафида «Раё Валекано» жамоасига қарши ўйинда Беллингем ёмон йиқилиб, елкаси жойидан чиқиб кетганди. Ярим ҳимоячи зарур жарроҳлик амалиётини 2025 йил ёзигача кечиктирган эди. Амалиётдан сўнг, Беллингҳам 2025/2026-йилги мавсум бошини ўтказиб юборди.
Эслатиб ўтамиз, Англия миллий жамоаси Жаҳон чемпионати яримфиналида (15 июль) Аргентина билан тўқнашади.

Полузащитник сборной Англии Джуд Беллингем испытывал проблемы с левым плечом во время матча с Норвегией (2:1) в 1/4 финала чемпионата мира 2026 года. Футболист также держался за ранее прооперированное плечо перед тем, как выйти к журналистам. Об этом сообщает AS.
Ранее сообщалось, что Беллингем испытывает боли в плече с 2022 года, когда он играл за дортмундскую «Боруссию». В 2023 году, выступая за мадридский «Реал», Беллингем неудачно упал в матче с «Райо Вальекано», в результате чего его плечо вылетело. Полузащитник откладывал решение о проведении необходимой операции до лета 2025 года. После неё Беллингем пропустил начало сезона-2025/2026.