Норвегия миллий жамоаси ҳужумчиси Эрлинг Ҳоланд 2026 йилги жаҳон чемпионати чоракфинал босқичи доирасидаги Англияга қарши баҳс (1:2)дан сўнг ўз фикрларини билдирди.
— Ростини айтсам, ҳиссиётлар оғир. Биз кўпроқ нарсага лойиқ эдик ва Англияни мағлуб этишга жуда яқин келгандик деган туйғу бор.
Шу билан бирга, Англияга қарши чоракфинал босқичида ўйнаб, муносиб қаршилик кўрсатганимиздан фахрланаман.
— Ҳал қилувчи паллада ҳакамнинг икки қарори сизларнинг фойдангизга бўлмагани нимани англатади?
— Айнан шундай майда эпизодлар жаҳон чемпионати тақдирини ҳал қилади. Бразилияга қарши ўйинда эса биз учрашув тақдирини ўз фойдамизга ўзгартира олгандик.
Бугунги ўйин олдидан имкониятлар 50 га 50 эди. Қийин баҳс бўлди, Англия жуда кучли жамоа эканини исботлади», — деди Холанд.

Норвежский нападающий Эрлинг Холанд высказался после матча против Англии в рамках четвертьфинала чемпионата мира 2026 года (1:2).
— Честно говоря, чувства тяжелые. Кажется, что мы заслуживали большего и были очень близки к тому, чтобы обыграть Англию.
Тем не менее, я горжусь тем, что в четвертьфинале против Англии мы оказали достойное сопротивление.
— Что значит для вас то, что два решения судьи в решающий момент не были в вашу пользу?
— Именно такие мелкие эпизоды решают судьбу чемпионата мира. В матче против Бразилии нам удалось изменить ход встречи в свою пользу.
Перед сегодняшней игрой шансы были 50 на 50. Это был сложный матч, Англия доказала, что является действительно сильной командой», — сказал Холанд.