«Реал» футболчилари мундиаллардаги урилган голлар сони бўйича рекорд қайд этди. Бу ҳақда Marca нашри хабар берди.
Яримҳимоячи Жуд Беллингҳэм 2026 йилги жаҳон чемпионатида Англия — Норвегия учрашувида дубл қайд этди. Англияликлар 120 дақиқа якунига кўра 2:1 ҳисобида ғалаба қозониб, яримфиналга йўл олди.
Шу тариқа, «Реал» футболчилари бу мундиалда жами 19 та гол урди. Ушбу натижа жаҳон чемпионатлари тарихидаги янги рекорд ҳисобланади.
Аввалги рекордни 3 та клуб «Гонвед», «Бавария» ва «ПСЖ» бўлишиб турганди. Ушбу жамоалар футболчилари мос равишда 1954, 2014 ва 2022 йилги жаҳон чемпионатларида 18 тадан гол урган.

Игроки «Реала» установили рекорд по количеству забитых голов на мундиалях. Об этом сообщает издание Marca.
Полузащитник Джуд Беллингем оформил дубль в матче Англия — Норвегия на чемпионате мира 2026 года. Англичане одержали победу со счетом 2:1 после 120 минут игры и вышли в полуфинал.
Таким образом, футболисты «Реала» забили в общей сложности 19 голов на этом мундиале. Этот результат является новым рекордом в истории чемпионатов мира.
Предыдущий рекорд принадлежал трем клубам: «Гонвед», «Бавария» и «ПСЖ». Игроки этих команд забили по 18 голов на чемпионатах мира в 1954, 2014 и 2022 годах соответственно.