Мадриднинг «Реал» клуби ва Винисиус Жуниор янги шартнома борасидаги музокараларни Жаҳон чемпионатидан сўнг бошлайди. Бу ҳақда АS нашри хабар берди.
Манбага кўра, томонлар таътилдан қайтгач учрашишга келишиб олган ва мавсумолди йиғин бошланишидан олдин шартнома масаласини ҳал қилишни режалаштирмоқда.
Қайд этилишича, Винисиус ҳам, «Реал» раҳбарияти ҳам ҳамкорликни давом эттиришдан манфаатдор. Бразилиялик футболчи клуб президенти ҳамда бошқа раҳбарларга жамоада қолиш истагини билдирган ва янги шартнома имзолашга тайёр эканини маълум қилган.
Мадрид клуби ҳам 25 ёшли футболчи билан битимни узайтиришни режалаштирмоқда. Сўнгги музокаралардан кейин Винисиуснинг келажаги борасидаги хавотирлар деярли йўқолгани таъкидланмоқда.
АS маълумотига кўра, томонлар бир ойдан кам вақт ичида келишувга эришиши мумкин. «Реал» Винисиус янги мавсумни янги шартнома билан бошлашига умид қилмоқда.

Мадридский клуб «Реал» и Винисиус Жуниор начнут переговоры о новом контракте после Чемпионата мира. Об этом сообщил AS.
По данным источника, стороны договорились встретиться после возвращения из отпуска и планируют решить вопрос контракта до начала предсезонного сбора.
Отмечается, что как Винисиус, так и руководство «Реала» заинтересованы в продолжении сотрудничества. Бразильский футболист выразил президенту клуба и другим руководителям желание остаться в команде и готовность подписать новый контракт.
Мадридский клуб также планирует продлить соглашение с 25-летним игроком. Подчеркивается, что после последних переговоров опасения по поводу будущего Винисиуса практически исчезли.
По информации AS, стороны могут достичь соглашения менее чем за месяц. «Реал» надеется, что Винисиус начнет новый сезон с новым контрактом.