Швейцария миллий жамоаси бош мураббийи Мурат Якин жаҳон чемпионати чоракфинали доирасида Аргентинага қарши учрашув ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Ҳа, бизда бир нечта режалар бор. Майдонда жамоа бўлиб тўғри ҳаракат қилишга интиламиз. Албатта, амалдаги жаҳон чемпиони бўлган Аргентинага қарши юқори прессинг қўллашга ҳам ҳаракат қиламиз. Улар ҳам майдонда ўз вазифаларини энг яхши тарзда бажаришга интилади.
Кўп гапириш мумкин, аммо барчасини майдонда исботлаш керак. Бизда бу ўйин учун ўз ечимларимиз тайёр», — деди Якин Clarin нашрига берган интервюсида.

Главный тренер сборной Швейцарии Мурат Якин поделился своими мыслями о предстоящем четвертьфинальном матче чемпионата мира против Аргентины.
«Да, у нас есть несколько планов. Мы стремимся действовать слаженно как команда на поле. Конечно, мы также постараемся применить высокий прессинг против Аргентины, действующего чемпиона мира. Они, в свою очередь, будут стремиться выполнить свои задачи на поле наилучшим образом.
Можно много говорить, но все нужно доказать на поле. У нас есть свои решения для этой игры», — сказал Якин в интервью изданию Clarin.