Бу ҳақда ташкилот расмий сайти орқали маълум қилди.
Афсонавиқ собиқ ҳимоячи Паоло Малдини Италия футбол федерацияси (FIGC)нинг янги техник директори этиб тайинланди. Бу ҳақда ташкилот расмий сайти орқали маълум қилди.
Малдинининг ёрдамчиси сифатида собиқ футболчи, скаут, мураббий ва «россонери»нинг техник директори бўлиб ишлаган Леонардо фаолият юритади.
Эслатиб ўтамиз, Италия миллий жамоаси ЖЧ-2026 йўлланмаси учун ўтказилган плей-офф финалида Боснияга мағлуб бўлган эди. Ушбу муваффақиятсизликдан кейин бош мураббий Женнаро Гаттузо ўз лавозимини тарк этди.
Италияликлар сўнгги марта 2014 йилги жаҳон чемпионатида иштирок этган бўлиб, ўшанда гуруҳ босқичидаёқ мусобақани тарк этган эди.

Легендарный бывший защитник Паоло Мальдини назначен новым техническим директором Федерации футбола Италии (FIGC). Об этом сообщили на официальном сайте организации.
В качестве помощника Мальдини будет работать бывший футболист, скаут, тренер и технический директор «россонери» Леонардо.
Напомним, что сборная Италии проиграла в финале плей-офф за выход на ЧМ-2026 Боснии. После этого неудачного результата главный тренер Дженнаро Гаттузо покинул свою должность.
Итальянцы в последний раз участвовали в чемпионате мира в 2014 году, когда покинули турнир уже на этапе группового этапа.
Италия завоевывала чемпионский титул на чемпионате мира четыре раза — в 1934, 1938, 1982 и 2006 годах.