«Твенте» техник директори Эрик тен Ҳаг яқин икки йил ичида Нидерландия миллий жамоасини бошқариш нияти йўқлигини маълум қилди.
«Апелсинлар» Роналд Куман истеъфога чиққанидан сўнг янги мураббий изламоқда. Бироқ тен Ҳаг ўзининг тайинланиши мумкинлиги ҳақидаги гап-сўзларни инкор этди.
«Яқин икки йил ичида мени таклиф қила олишмайди. Мен шундай қарорга келдим ва бу англаб қилинган танловдир. Ҳамма нарсани атрофлича ўйлаб кўрдим. «Твенте»нинг янада олдинга ҳаракат қилишига ёрдам бериш учун келганман ва бор эътиборимни шу ишга қаратганман», — деди тен Ҳаг RTV Oost телеканалига берган интервюсида.

Тен Хаг отказался возглавить сборную Нидерландов
Технический директор «Твенте» Эрик тен Хаг заявил, что в ближайшие два года у него нет намерения возглавить сборную Нидерландов.
«Оранжевые» ищут нового тренера после отставки Рональда Кумана. Однако тен Хаг отверг слухи о своем возможном назначении.
«В ближайшие два года меня не смогут пригласить. Я принял это решение, и это осознанный выбор. Я все тщательно обдумал. Я пришел, чтобы помочь «Твенте» двигаться вперед и сосредоточил свое внимание на этой задаче», — сказал тен Хаг в интервью телеканалу RTV Oost.