Агуэро: «Алварес «Атлетико»да қолиши мумкин»
«Манчестер Сити» ва Аргентина миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Серхио Агуэро Хулиан Алвареснинг келажаги ҳақида фикр билдирди.
«Алварес ўз фикрини очиқ айтди. Бу, эҳтимол, айримларнинг ғазабини келтиргандир. Менинг фаолиятимда ҳам шундай ҳолатлар бўлган. Ишончим комилки, у ҳали ҳам «Атлетико»да қолиши мумкин. Томонлар очиқ мулоқот орқали барча масалани ҳал қила олади. Аммо аввал Хулианнинг руҳий ҳолати қандай бўлишини кўриш керак», — деди Агуэро Sport.es нашрига.
Маълумот учун, Хулиан ўтган мавсумда «матрасчилар» сафида барча турнирларда 52 та ўйинда майдонга тушиб, 20 та гол урди ва 10 та ассистни қайд этди.
Аввалроқ ҳужумчига «Барселона», «Реал», «Арсенал» ва Европанинг яна бир қатор йирик клублари қизиқиш билдираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.

Бывший нападающий «Манчестер Сити» и сборной Аргентины Серхио Агуэро высказался о будущем Хулиана Альвареса.
«Альварес открыто выразил своё мнение. Это, возможно, вызвало недовольство у некоторых. В моей карьере тоже были такие ситуации. Я уверен, что он всё ещё может остаться в «Атлетико». Стороны могут решить все вопросы через открытый диалог. Но сначала нужно посмотреть, в каком психологическом состоянии находится Хулиан», — сказал Агуэро изданию Sport.es.
Для информации, Хулиан в прошлом сезоне провёл за «матрасников» 52 игры во всех турнирах, забив 20 голов и сделав 10 результативных передач.
Ранее сообщалось, что интерес к нападающему проявляют «Барселона», «Реал», «Арсенал» и ряд других крупных европейских клубов.