Норвегия — Англия ўйини чипталари 1 миллион долларга қайта сотувга чиқди – манба
Жаҳон чемпионатининг чоракфиналидан ўрин олган Норвегия ва Англия миллий жамоалари ўртасидаги баҳс чипталари автономик нархларда сотилмоқда. Бу ҳақда Sky News телеканали хабар берди.
Манбага кўра, айрим чипталарнинг нархи 1 миллион долларга етган. Бу чипталарни FIFA’нинг махсус қайта сотув платформаси орқали харид қилиш мумкин.
Қайд этилишича, дастлаб сотувга қўйилган иккита чиптанинг асл нархи 1285 долларни ташкил этган. Ҳозирга келиб унинг қиймати 1 миллион долларга баҳоланмоқда.
Шунингдек, платформада худди шу тоифадаги нисбатан арзонроқ бўлган чипталарни 5 минг долларга ҳам топиш мумкин бўлади.

Билеты на матч между сборными Норвегии и Англии в четвертьфинале чемпионата мира продаются по астрономическим ценам. Об этом сообщает телеканал Sky News.
По данным источника, цена некоторых билетов достигла 1 миллиона долларов. Эти билеты можно приобрести через специальную платформу перепродажи FIFA.
Отмечается, что изначальная стоимость двух выставленных на продажу билетов составляла 1285 долларов. На данный момент их стоимость оценивается в 1 миллион долларов.
Также на платформе можно найти билеты той же категории по относительно более низкой цене — 5 тысяч долларов.