«Челси» вингери Алехандро Гарначо мавсумолди тайёргарлик йиғинига қўшилмади. Бу ҳақда Тhe Athletic хабар берди.
Манбага кўра, аргентиналик футболчи мунтазам ўйин амалиётига эга бўлиш мақсадида клубни тарк этишни истамоқда. Унинг келажаги бўйича музокаралар давом этаётгани сабаб Гарначога вақтинча жамоага қўшилмасликка рухсат берилган.
Қайд этилишича, «Челси» футболчини фақат тўлақонли трансфер асосида қўйиб юборишга тайёр. Лондон клуби 21 ёшли вингерни 50 миллион еврога баҳоламоқда.
Гарначога Англия Премер-лигаси, бошқа Европа чемпионатлари ҳамда Саудия Арабистони клублари қизиқиш билдирмоқда. «Челси» эса трансферни яқин икки ҳафта ичида якунлашни режалаштирган.
Эслатиб ўтамиз, Алехандро Гарначо ўтган ёзда «Манчестер Юнайтед»дан 40 миллион фунт эвазига «Челси» сафига келиб қўшилганди.

Гарначо не присоединился к предсезонному сбору «Челси»
Вингер «Челси» Алехандро Гарначо не присоединился к предсезонному тренировочному сбору. Об этом сообщает The Athletic.
По информации источника, аргентинский футболист стремится покинуть клуб, чтобы иметь регулярную игровую практику. В связи с продолжающимися переговорами о его будущем Гарначо временно разрешено не присоединяться к команде.
Отмечается, что «Челси» готов отпустить футболиста только на условиях полного трансфера. Лондонский клуб оценивает 21-летнего вингера в 50 миллионов евро.
Гарначо вызывает интерес у клубов Английской Премьер-лиги, других европейских чемпионатов, а также Саудовской Аравии. «Челси» планирует завершить трансфер в течение ближайших двух недель.
Напомним, Александро Гарначо прошлым летом присоединился к «Челси» из «Манчестер Юнайтед» за 40 миллионов фунтов.