«ПСЖ» Барколя учун 150 миллион евро талаб қилмоқда
«ПСЖ» вингер Бредли Барколянинг эҳтимолий трансфери учун 150 миллион евро нарх белгилаган. Бу ҳақда L'Equipe хабар берди.
Манбага кўра, Париж клуби бир неча ойдан бери 23 ёшли футболчи билан шартномани узайтириш бўйича музокаралар олиб бормоқда. Бироқ Жаҳон чемпионати сабаб бу жараён вақтинча тўхтатилган. Барколянинг амалдаги шартномаси 2028 йилгача мўлжалланган.
Қайд этилишича, «ПСЖ» Ферран Торрес трансфери бўйича дастлабки келишувга эришган. Бироқ испаниялик футболчининг трансфери фақат Барколя жамоани тарк этган тақдирдагина амалга ошиши мумкин.
Франциялик вингер хизматларига «Ливерпул», «Арсенал» ва «Бавария» қизиқиш билдирмоқда. Париж клуби эса уни 150 миллион еврога баҳоламоқда.
2025/26 йилги Лига 1 мавсумида Барколя 29 та баҳсда майдонга тушиб, 11 та гол урди ва 1 та голли узатмага муаллифлик қилди.

«ПСЖ» требует 150 миллионов евро за Барколья
«ПСЖ» установил цену в 150 миллионов евро за возможный трансфер вингера Бредли Барколья. Об этом сообщило издание L'Equipe.
Согласно источнику, парижский клуб ведет переговоры о продлении контракта с 23-летним футболистом уже несколько месяцев. Однако из-за Чемпионата мира этот процесс временно приостановлен. Действующий контракт Барколья рассчитан до 2028 года.
Отмечается, что «ПСЖ» достиг предварительного соглашения по трансферу Феррана Торреса. Однако трансфер испанского футболиста может состояться только в случае ухода Барколья из команды.
Услугами французского вингера интересуются «Ливерпуль», «Арсенал» и «Бавария». Парижский клуб оценивает его в 150 миллионов евро.
В сезоне Лиги 1 2025/26 Барколья вышел на поле в 29 матчах, забил 11 голов и сделал 1 голевую передачу.