Енгил атлетика. Жонбиби Ҳукмова Осиё чемпионатидаги иккинчи олтин медалини қўлга киритди
Ўзбекистонлик атлет 400 метр масофада ҳам чемпион бўлиб, мусобақадаги иккинчи олтин медалини қўлга киритди.
Хитойнинг Ордос шаҳрида ўтаётган енгил атлетика бўйича U23 ёш тоифасидаги Осиё чемпионатининг учинчи куни Ўзбекистон миллий жамоаси учун муваффақиятли якунланди.
800 метр масофада чемпион бўлган Жонбиби Ҳукмова бу сафар 400 метрга югуриш баҳсларида ҳам барча рақибларини ортда қолдирди. У 51,19 сония натижа қайд этиб, мусобақадаги иккинчи олтин медалини қўлга киритди.
Шунингдек, 400 метрга тўсиқлар оша югуриш дастурида Нурхон Очилова 57,99 сония натижа билан маррага етиб келиб, кумуш медал соҳибига айланди.
Шу тариқа, учинчи мусобақа кунидан сўнг Ўзбекистон делегацияси 3 та олтин ва 4 та кумуш медал билан умумжамоа ҳисобида Хитой ҳамда Япониядан кейин учинчи ўринни эгаллаб турибди.

Лёгкая атлетика. Джонбиби Хукмова завоевала вторую золотую медаль на чемпионате Азии
Узбекская атлетка стала чемпионкой на дистанции 400 метров, завоевав вторую золотую медаль на соревнованиях.
Третий день чемпионата Азии по лёгкой атлетике в возрастной категории до 23 лет, проходящего в китайском городе Ордос, успешно завершился для национальной сборной Узбекистана.
Став чемпионкой на дистанции 800 метров, Джонбиби Хукмова в этот раз оставила всех соперниц позади и в беге на 400 метров. Она показала результат 51,19 секунды, завоевав вторую золотую медаль на соревнованиях.
Также в программе бега на 400 метров с барьерами Нурхон Очилова финишировала с результатом 57,99 секунды, став обладательницей серебряной медали.
Таким образом, после третьего дня соревнований делегация Узбекистана занимает третье место в общем зачёте с 3 золотыми и 4 серебряными медалями, уступая Китаю и Японии.