Бу ҳақда Defensa Central нашри хабар берди.
Белгия миллий жамоаси ва Мадриднинг «Реал» клуби кипери Тибо Куртоа чап сон тўғри мушагининг жароҳати туфайли 4 — 8 ҳафта сафдан четда қолиши мумкин, деб хабар беради манба спорт физиотерапевти Анҳел Вилянуэвага таяниб.
Таъкидланишича, 34 ёшли голкипер «қаймоқранглилар»нинг янги мавсум стартидаги дастлабки ўйинларини ўтказиб юбориши мумкин. Испания чемпионати 1-тури доирасида «Реал» 16 август куни «Реал Соседад»га қарши майдонга тушиши режалаштирилган. Бироқ жаҳон чемпионати туфайли баҳс санаси ўзгартирилиши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, Куртуа жаҳон чемпионати 1/4 финал босқичи доирасида Испанияга қарши баҳсда (2:1) жароҳат олиб, ўйиннинг 71-дақиқасида захирага олинган эди.

Куртуа рискует пропустить начало сезона в «Реале» из-за травмы — Вильянуэва
Вратарь сборной Бельгии и мадридского «Реала» Тибо Куртуа может пропустить четыре-восемь недель из-за травмы левой прямой мышцы бедра. Об этом сообщает Defensa Central со ссылкой на спортивного физиотерапевта Анхеля Вильянуэву.
Подчёркивается, что 34-летний голкипер рискует пропустить первые матчи «сливочных» в сезоне. Ожидается, что 16 августа «Реал» сыграет с «Реалом Сосьедад» в 1-м туре чемпионата Испании, однако матч может быть перенесён из-за участия футболистов мадридской команды в чемпионате мира.
Куртуа получил травму в матче 1/4 финала мирового первенства 2026 года с Испанией (2:1). Вратарь был заменён на 71-й минуте.