Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси ва сардори Лионел Месси жамоадоши Хулиан Алвареснинг жаҳон чемпионати 1/4 финали доирасидаги Швейцарияга қарши баҳсдаги (3:1) ғалаба голига муносабат билдирди.
Маълумот учун, Алварес 112-дақиқада рақиб дарвозасини ишғол қилди.
«У фантастик гол урди ва бу биринчи марта эмас. У бир неча бор шунга ўхшаш голлар урган.
Унинг ўзига хос зарбаси бор ва буни узоқ вақт давомида «Атлетико» Мадридда ҳам кўрсатган. Ўтган мавсумда Алварес жуда кўп шундай голлар урди. Натижадан, унинг ва Лаутаронинг голидан жуда ҳам мамнунман. Уларнинг ҳар иккиси гол уриши бизга жуда керак эди. Бу амалга ошганидан жуда хурсандман», — деди Месси Швейцарияга қарши ўйиндан сўнг.

Нападающий и капитан сборной Аргентины Лионель Месси высказался о забитом мяче форварда Хулиана Альвареса в матче 1/4 финала чемпионата мира 2026 года со Швейцарией (3:1), ставшем победным для бело-голубых. Альварес поразил ворота соперника на 112-й минуте.
«Он забил фантастический гол, и это не первый раз. Он уже несколько раз забивал таким образом.
У него особенный удар, который он показывал на протяжении долгого времени в «Атлетико» Мадрид. В минувшем сезоне Альварес забил много подобных голов. Я очень доволен результатом, его забитым мячом, а также голом Лаутаро. Нам было нужно, чтобы они забили оба. Меня очень радует, что это произошло», — сказал Месси в смешанной зоне после матча со Швейцарией.