Беллингҳем: «Курашиш учун яша!»
Англия миллий жамоаси яримҳимоячиси яримфинал йўлланмаси қўлга киритилгач, ижтимоий тармоқдаги саҳифасида пост қолдирди.
Англия миллий жамоаси яримҳимоячиси Жуд Беллингҳем «уч шерлар»нинг жаҳон чемпионати-2026 1/4 финал босқичида Норвегия устидан қозонган ғалабаси (2:1) ва яримфинал йўлланмаси қўлга киритилганидан кейин мухлисларга мурожаат қилди.
Маълумот учун, айнан хавбекнинг дубли инглизларга Норвегия устидан ғалаба келтирди.
«Кейинги сафар курашиш учун яша. Олдинда яримфинал. Ишонамиз!» — деб ёзди Беллингҳем.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 яримфиналида Англия Аргентинага қарши майдонга тушади. Мазкур беллашув 15 июл куни тунда Атлантадаги «Мерседес-Бенц Стэдиум» ўйингоҳида бўлиб ўтади.

Полузащитник сборной Англии Джуд Беллингем обратился к болельщикам в соцсетях после победы «трёх львов» в матче 1/4 финала чемпионата мира 2026 года с Норвегией (2:1) и выхода в полуфинал соревнования. Хавбек оформил дубль во встрече с норвежской национальной командой.
«Живи, чтобы сражаться в следующий раз. Впереди полуфинал. Верим!» — написано в сообщении Беллингема.
В полуфинале мирового первенства 2026 года сборная Англии встретится с Аргентиной. Игра состоится 15 июля и пройдёт на стадионе «Мерседес-Бенц Стэдиум» (Атланта, США). Стартовый свисток судьи прозвучит в 22:00 по московскому времени.