«Реал»да «Олтин тўп» Мбаппе ёки Беллингҳэмга насиб этишига ишонишмоқда
Мадриднинг «Реал» клуби раҳбарияти «Олтин тўп» соврини жамоа футболчиларидан бири — Килиан Мбаппе ёки Жуд Беллингҳэмга насиб этишига умид қилмоқда. Бу ҳақда El Debate хабар берди.
Манбага кўра, «қироллик клуби» бундай фикрни Винисиус Жуниорнинг 2024 йилда «Олтин тўп»ни қўлга кирита олмагани билан изоҳламоқда. Ўшанда бразилиялик футболчи «Реал» сафида ёрқин мавсум ўтказганига қарамай, мукофот «Манчестер Сити» ва Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Родри Эрнандесга топширилганди.
«Реал» раҳбарияти ЖЧ-2026 якунларидан сўнг ҳам худди шундай тамойил қўлланиши керак, деб ҳисобламоқда. Шу боис, агар мундиалда Франция ёки Англия чемпион бўлса, Мадрид клубида «Олтин тўп» Мбаппе ёки Беллингҳэмга берилишига умид қилишмоқда.

Руководство мадридского «Реала» надеется, что «Золотой мяч» достанется одному из футболистов команды — Килиану Мбаппе или Джуду Беллингему. Об этом сообщает El Debate.
По словам источника, «королевский клуб» объясняет это мнение тем, что Винисиус Жуниор не смог завоевать «Золотой мяч» в 2024 году. Тогда, несмотря на яркий сезон в составе «Реала», награда была вручена Родри Эрнандесу из «Манчестер Сити» и сборной Испании.
Руководство «Реала» считает, что после итогов ЧМ-2026 должна быть применена такая же логика. Поэтому, если на мундиале победит Франция или Англия, в мадридском клубе надеются, что «Золотой мяч» будет вручен Мбаппе или Беллингему.