Аргентина миллий жамоаси 2026 йилги Жаҳон чемпионати чоракфиналида Швейцарияни 3:1 ҳисобида мағлуб этди. Аргентиналиклар ғалаба тўпларининг иккитасини қўшимча вақтнинг 112 ва 120+1-дақиқаларида киритишди.
Шу тариқа сўнгги икки Жаҳон чемпионатида Аргентина плей-офф босқичидаги ўйинларнинг ярмидан кўпини асосий 90 дақиқа ичида ғалаба билан якунлай олмади.
Қўшимча вақт ва пеналтилар сериясини ҳисобга олмаганда, Аргентина атиги 3 та ўйинда асосий вақтнинг ўзида ғалаба қозонган: ушбу жаҳон чемпионати плей-оффида Мисрни 3:2, шунингдек, 2022 йилги мусобақада Австралияни 2:1 ва Хорватияни 3:0 ҳисобида мағлуб этган.
2022 йилги мундиалда аргентиналиклар чоракфиналда Нидерландияни ва финалда Францияни ҳам енгишган, аммо ҳар икки беллашув ҳам пеналтилар сериясига қадар етиб борган.
Бу йилги турнирда эса Лионел Скалони бошчилигидаги жамоа 1/16 финалд Кабо-Вердени 3:2 ҳисобида мағлуб этди. Ғалаба 111-дақиқада рақибнинг ўз дарвозасига урган автоголи эвазига қўлга киритилди.

Аргентина не смогла решить исход более половины матчей плей-офф последних двух ЧМ за 90 минут
Сборная Аргентины в четвертьфинале чемпионата мира 2026 года победила Швейцарию со счётом 3:1. Аргентинцы забили два из победных голов на 112-й и 120+1-й минутах дополнительного времени.
Таким образом, в последние два чемпионата мира Аргентина не смогла завершить победой в основное время более половины матчей плей-офф.
Не считая дополнительного времени и серии пенальти, Аргентина одержала победу в основное время только в 3 матчах: в этом плей-офф чемпионате мира обыграв Египет со счётом 3:2, а также в турнире 2022 года победив Австралию 2:1 и Хорватию 3:0.
На чемпионате мира 2022 года аргентинцы также обыграли Нидерланды в четвертьфинале и Францию в финале, но обе встречи дошли до серии пенальти.
В этом году, под руководством Лионеля Скалони, команда победила Кабо-Верде в 1/16 финала со счётом 3:2. Победа была достигнута благодаря автоголу соперника на 111-й минуте.