Бирмингҳэм клуби 20 ёшли футболчи учун 60 миллион евродан кўпроқ пул тўлайди.
«Астон Вилла» «Фрайбург» билан яримҳимоячи Йоан Манзамбининг трансфери бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Бирмингҳэм клуби Швейцария миллий жамоасининг 20 ёшли футболчиси учун 60 миллион евродан кўпроқ пул тўлайди. Шунингдек, жамоа Манзамби билан узоқ муддатли шартнома имзолайди.
Маълумот ўрнида, 2026 йилги жаҳон чемпионатида яримҳимоячи 4 та ўйинда майдонга тушиб, 3 та гол ва 2 та ассист муаллифи бўлган. Аввалроқ «Астон Вилла» Йоан учун курашда «Нюкасл»ни доғла қолдиргани маълум қилинганди.

«Астон Вилла» достигла соглашения по трансферу Манзамби (Романо)
«Астон Вилла» достигла соглашения с «Фрайбургом» по трансферу полузащитника Йоана Манзамби. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Бирмингемский клуб заплатит более 60 миллионов евро за 20-летнего футболиста сборной Швейцарии. Также клуб подпишет с Манзамби долгосрочный контракт.
Для справки, на чемпионате мира 2026 года полузащитник принял участие в 4 матчах, забив 3 гола и сделав 2 результативные передачи. Ранее было сообщено, что «Астон Вилла» оставила «Ньюкасл» позади в борьбе за Йоана, согласно данным источника.