Бразилия миллий жамоаси вингери Винисиус Жуниор жаҳон чемпионати 1-тур доирасидаги Марокашга қарши ўйин (1:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Ўйин бошида гол ўтказиб юборганимиздан кейин тайёргарлик режаси ўзгаради. Лекин ўйлайманки, биз тезда мослашдик ва ҳимояда ўйинимизни яхшиладик.
Рафиня қанотни ўзгартирди, биз ўйинни кенгайтиришни ва тўпни кўпроқ назорат қилишни бошладик. Бироқ турнирдаги илк ўйин ҳар доим жуда қийин кечади. Марокаш жуда яхши ўйнади ва биринчи ўйин босими ҳамиша шундай сезилади.
Олдинги жаҳон чемпионатида мен анча ёш эдим. Ҳозир тажрибам кўпроқ, аммо масъулият ҳам ошган. Менимча, бу турнирда мен барчасига тайёрман.
Бу ердаги майдонлар бошқача, жуда иссиқ. Шунинг учун мослашишимиз керак, чунки ҳаммаси жуда тез содир бўлади.
Анчелотти биздан тўпни кўпроқ назорат қилишни, уни бир қанотдан иккинчисига кўпроқ ўтказишни сўради. Ўйлайманки, буни уддаладик, аммо кўпроқ голли вазиятлар ярата олмадик. Чунки Марокаш жуда яхши ҳимояланди.
Энди бу ўйинни таҳлил қилишимиз шарт. Кейинги баҳсни эса ҳар қандай ҳолатда ютишимиз шарт», — деди Винисиус.

Винисиус: «Следующий матч мы обязаны выиграть при любых обстоятельствах»
Вингер сборной Бразилии Винисиус Жуниор высказал свое мнение после матча первого тура чемпионата мира против Марокко (1:1).
«После того как мы пропустили гол в начале игры, наш план подготовки изменился. Но я думаю, мы быстро адаптировались и улучшили свою игру в защите.
Рафинья сменил фланг, мы начали расширять игру и больше контролировать мяч. Однако первый матч на турнире всегда проходит очень тяжело. Марокко сыграло очень хорошо, и давление первого матча всегда чувствуется.
На прошлом чемпионате мира я был намного моложе. Сейчас у меня больше опыта, но и ответственность возросла. Думаю, в этом турнире я готов ко всему.
Поля здесь другие, очень жарко. Поэтому нам нужно адаптироваться, потому что все происходит очень быстро.
Анчелотти попросил нас больше контролировать мяч и переносить его с одного фланга на другой. Думаю, мы справились с этим, но не смогли создать больше голевых моментов. Потому что Марокко очень хорошо защищалось.
Теперь мы должны проанализировать эту игру. А следующий матч мы обязаны выиграть при любых обстоятельствах», — сказал Винисиус.