Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти жаҳон чемпионати 1-тур доирасидаги Марокашга қарши ўйин (1:1)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Менимча, биз ўйинни ёмон бошладик. Жамоа бироз ҳаяжонланганди, кўп тўп йўқотдик ва кўплаб яккакурашларда ютқаздик.
Биринчи бўлим омадсиз ўтди. Иккинчи бўлимда эса жонландик. Бу қийин ўйин бўлди, чунки Марокаш ростан яхши жамоа.
Ҳа, йигитларда ҳаяжон бор эди. Биринчи бўлимда рақиб прессингдан осон чиқиб кетди ва хавфли қарши ҳужумлар уюштирди. Биз ўйинни яхшироқ назорат қилишимиз мумкин эди. Лекин натижадан қониқиш ҳосил қилдим.
Албатта, турнирни яхшироқ бошлашни истардик. Лекин шундай ҳолатлар ҳам бўлиб туради. Энди эътиборни кейинги ўйинга қаратишимиз керак.
Тушуниш керакки, турнирдаги илк ўйин кўп сабабларга кўра кутилгандек ўтмаслиги мумкин. Аммо биз олдинга қараб ҳаракат қилишимиз ва кейинги ўйинга яхши тайёргарлик кўришимиз керак. Бизнинг мақсад — гуруҳдан чиқиш ва турнир давомида янада кучайиб бориш», — деди Анчелотти.

Анчелотти: «У ребят было волнение, но я доволен результатом»
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти поделился своими мыслями после матча первого тура чемпионата мира против Марокко (1:1).
«Думаю, мы плохо начали игру. Команда была немного взволнована, много теряли мяч и проигрывали в многочисленных единоборствах.
Первый тайм прошёл неудачно. Во втором тайме мы оживились. Это была трудная игра, так как Марокко действительно хорошая команда.
Да, у ребят было волнение. В первом тайме соперник легко выходил из-под прессинга и организовывал опасные контратаки. Мы могли бы лучше контролировать игру. Но я доволен результатом.
Конечно, хотелось бы лучше начать турнир. Но такие ситуации случаются. Теперь нам нужно сосредоточиться на следующей игре.
Нужно понимать, что первый матч в турнире может не пройти так, как ожидалось, по многим причинам. Но мы должны двигаться вперёд и хорошо подготовиться к следующей игре. Наша цель — выйти из группы и становиться сильнее по ходу турнира», — сказал Анчелотти.