Дортмунднинг «Боруссия» клуби марказий ҳимоячиси Нико Шлоттербек «Реал» томонидан бўлаётган қизиқиш ҳақидаги саволга жавоб берди.
«Ҳа, албатта, бу ҳақда ОАВ орқали билиб оласиз. Аммо бир неча ҳафта аввал айтганимдек, ҳозир бутун эътибор жаҳон чемпионатига, биринчи ўйинга қаратилган», — дея Шлоттербекнинг сўзларини келтиради Mundo Deportivo.
Аввалроқ Bild нашри «қаймоқранглилар» ҳимоячининг трансфери учун 50-60 миллион евро таклиф қилиши мумкинлиги ҳақида хабар берганди.
Ўтган мавсумда Шлоттербек барча турнирларда 37 та ўйинда иштирок этиб, бешта гол урди ва иккита голли узатмани амалга оширди.
Футболчининг клуб билан амалдаги меҳнат шартномаси 2031 йилнинг ёзигача мўлжалланган.
Transfermarkt порталида келтирилган маълумотларга кўра, футболчининг бозор қиймати 55 миллион еврони ташкил этади.

Шлоттербек: «Сейчас я сосредоточен на чемпионате мира»
Центральный защитник дортмундской «Боруссии» Нико Шлоттербек ответил на вопрос о заинтересованности со стороны «Реала».
«Да, конечно, вы узнаете об этом через СМИ. Но, как я уже говорил несколько недель назад, сейчас всё внимание сосредоточено на чемпионате мира, на первом матче», — приводит слова Шлоттербека Mundo Deportivo.
Ранее издание Bild сообщило, что «сливочные» могут предложить за трансфер защитника 50-60 миллионов евро.
В прошлом сезоне Шлоттербек принял участие в 37 матчах во всех турнирах, забил пять голов и сделал две результативные передачи.