2018 йилги жаҳон чемпиони Рафаел Варан Франция миллий жамоасининг ЖЧ-2026даги иштироки ҳақида ўз фикрларини билдирди.
«Жаҳон чемпионати якунига етиб бормоқда ва яна шундай ҳиссиётларни бошдан кечираётганимиздан жуда хурсандман. Футболни айнан шу жиҳати учун севамиз — у одамларни бирлаштиради, эҳтирос уйғотади ва унутилмас лаҳзаларни биргаликда яшаш имконини беради.
Франция миллий жамоасининг яримфиналга чиқиши футболимизнинг юқори даражасини яна бир бор тасдиқлади. Турнир давомида жамоа катта истеъдод, совуққонлик ва кучли характер намойиш этди. Ҳал қилувчи паллаларда ўзини қўлга ола билиш ва қийинчиликларни енгиб ўтиш буюк жамоаларнинг асосий белгиси.
Шунингдек, жамоанинг тобора жипслашиб бораётганини ва етакчилар масъулиятни ўз зиммасига олаётганини ҳам кўряпмиз. Бунга Килиан Мбаппенинг сардор сифатидаги ролни тўлиқ ўз зиммасига олгани яққол мисол.
Келинг, бизга шундай кучли ҳиссиётларни ҳадя этаётган бу лаҳзаларни қадрлайлик. Буларнинг қадри беқиёс. Ушбу ёрқин онлар учун раҳмат. Бугун кечқурун... ва умид қиламанки, якшанба куни яна кўришгунча!» — деб ёзди Варан ижтимоий тармоқдаги саҳифасида.
Эслатиб ўтамиз, Франция ва Испания ўртасидаги ЖЧ-2026 яримфинал учрашуви 14 июл куни бўлиб ўтади. Баҳс 00:00да старт олади.

Чемпион мира 2018 года Рафаэль Варан поделился своими мыслями об участии сборной Франции в ЧМ-2026.
«Чемпионат мира подходит к концу, и я очень рад, что мы снова переживаем такие эмоции. Именно за это мы любим футбол — он объединяет людей, вызывает страсть и позволяет переживать незабываемые моменты вместе.
Выход сборной Франции в полуфинал ещё раз подтвердил высокий уровень нашего футбола. На протяжении турнира команда демонстрировала большое мастерство, хладнокровие и сильный характер. Умение справляться с решающими моментами и преодолевать трудности — это главный признак великих команд.
Также мы видим, как команда становится всё более сплочённой, и лидеры берут на себя ответственность. Яркий пример этому — роль Килиана Мбаппе как капитана.
Давайте ценить эти моменты, которые дарят нам такие сильные эмоции. Их ценность неоценима. Спасибо за эти яркие мгновения. До встречи сегодня вечером... и, надеюсь, в воскресенье!» — написал Варан на своей странице в социальной сети.
Напомним, полуфинальный матч ЧМ-2026 между Францией и Испанией состоится 14 июля. Начало встречи в 00:00.