Белгия миллий жамоаси вингери фаолиятини Туркия чемпионатида давом эттирадиган бўлди.
Туркиянинг «Бешиктош» клуби ўзининг расмий саҳифалари орқали 31 ёшли футболчи билан битим имзолаганини эълон қилди. Томонлар уч мавсумлик ҳамкорлик борасида келишиб олишган. Шунингдек, шартнома муддати автоматик равишда яна бир йилга узайтирилиши мумкин.
Аввалроқ «Арсенал» Троссард трансферидан тахминан 18 миллион евро пул ишлаб олиши айтилганди. Лондонликлар сафида футболчи 2023 йилдан буён ҳаракат қилиб келаётган эди.
Ўтган мавсум Троссард «Арсенал» билан узоқ кутилган АПЛ олтин медалларига эга чиқди. Умумий ҳисобда 2025/25-йилги мавсум у 8 та гол урди ва 10 та голли узатма етказиб берди.

Официально: Троссар стал игроком «Бешикташа»
«Бешикташ» на своих страницах официально сообщил о подписании контракта с 31-летним игроком. Соглашение будет действовать три сезона. Также в договоре есть опция продления трудового договора ещё на один год.
Ранее в прессе была информация, что «Арсенал» получит за Троссара около 18 миллионов евро компенсации. За лондонскую команду он выступал с 2023 года.
В прошлом сезоне Троссар помог «Арсеналу» завоевать долгожданное золото АПЛ. Всего в сезоне 2025/25 он забил восемь голов и оформил 10 результативных передач.