«Фиорентина» Мадриднинг «Реал» клуби ҳимоячиси Виктор Валдепеняс трансфери бўйича оғзаки келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, трансфер суммаси 8 миллион еврони ташкил этади. 19 ёшли футболчи билан 2031 йил июнигача амал қиладиган шартнома имзоланади.
Шунингдек, «Реал» футболчининг келажакдаги трансферидан тушадиган маблағнинг 50 фоизини олиш ҳуқуқини сақлаб қолади. Ҳозирда клублар битимни якунлаш учун зарур ҳужжатлар алмашишни бошлаган.
2025/26 йилги мавсумда Валдепеняс «Реал»нинг асосий жамоаси сафида 1 та учрашувда майдонга тушди. Ёшлар ва академия жамоалари сафида эса 36 та ўйин ўтказиб, 3 та гол, 1 та ассист қайд этди ҳамда 8 та сариқ карточка олди.

«Фиорентина» согласовала трансфер защитника «Реала» Валдепеньяса
«Фиорентина» достигла устного соглашения с мадридским «Реалом» по трансферу защитника Виктора Валдепеньяса. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, сумма трансфера составит 8 миллионов евро. С 19-летним футболистом будет подписан контракт, действующий до июня 2031 года.
Кроме того, «Реал» сохранит право на получение 50% от средств, вырученных с будущего трансфера футболиста. В настоящее время клубы начали обмен необходимыми документами для завершения сделки.
В сезоне 2025/26 Валдепеньяс сыграл 1 матч за основную команду «Реала». В составах молодежных и академических команд он провел 36 игр, забил 3 гола, сделал 1 результативную передачу и получил 8 желтых карточек.