«Манчестер Юнайтед» Уэлс миллий жамоаси кипери билан шартнома имзолаганини маълум қилди.
Уэлс миллий жамоаси дарвозабони Карл Дарлоу «Манчестер Юнайтед» билан шартнома имзолади, деб хабар бермоқда клуб матбуот хизмати. 35 ёшли голкипернинг шартномаси 2028 йилгача амал қилади ва яна 1 йилга узайтириш имконияти мавжуд.
Дарлоу профессионал даражада 279 ўйинда иштирок этган ва улардан 74 таси — Премер-лигага тўғри келади. Ўтган мавсум у «Лидс Юнайтед» асосий дарвозабони сифатида ҳаракат қилди ва 5 марта ўз дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қола олди.
«Мен «Манчестер Юнайтед» билан шартнома имзолаганимдан ғурурланаман. Ажойиб дарвозабонлар гуруҳига қўшиляпман ва бу клуб талаб қиладиган юқори даражани ушлаб туриш учун елкама-елка машғулотларда қатнашишимизни ўзгача иштиёқ билан кутяпман.
Бу чинакамига ўзгача имконият. Клуб учун ҳаяжонли давр бошланаётганини барча кўриб турибди ва мен бу жараёнга ўз ҳиссамни қўшишни истайман. Жамоадошларимни қўллаб-қувватлаб, мақсадларга етишда кўмаклашишни ният қилганман», — дея Дарлоу сўзларидан иқтибос келтирди клуб расмий сайти.

Вратарь сборной Уэльса подписал контракт с «красными дьяволами».
Вратарь сборной Уэльса Карл Дарлоу подписал контракт с «Манчестер Юнайтед», сообщает пресс-служба клуба. Соглашение с 35-летним голкипером рассчитано до июня 2028 года с возможностью продления ещё на один год.
Дарлоу провёл 279 матчей на профессиональном уровне, из которых 74 — в Премьер-лиге. В прошлом сезоне он выступал в качестве основного вратаря «Лидс Юнайтед» и пять раз сохранил свои ворота в неприкосновенности.
«Я невероятно горд тем, что подписал контракт с «Манчестер Юнайтед». Я присоединяюсь к отличной группе вратарей и с нетерпением жду, когда мы будем подстёгивать друг друга, чтобы поддерживать высочайший уровень, которого требует этот клуб.
Это по-настоящему особенная возможность. Все видят, что для клуба сейчас наступает захватывающее время, и мне не терпится внести свой вклад, поддержать товарищей по команде и помочь коллективу двигаться вперёд», — приводит слова Дарлоу официальный сайт клуба.