Суперлига 13-тури доирасидаги «Сурхон» - «Динамо» (1:2) ўйинидан кейин Самарқанд жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов эришилган қийин ғалаба ҳақида фикрини билдирди.
«Сурхон» жамоасини ўйинни назорат қилишни яхши кўрадиган жамоа сифатида билардик. Тезкор гол урдик, аммо четлатишдан кейин рақиб ўйинни назорат қилди. Йигитларга ғалаба учун алоҳида раҳмат, мухлисларга ҳам қўллаб-қувватлаш учун миннатдорчилик билдираман. Аслида биринчи бўлимдаёқ қатор ҳужумлар билан ўйин тақдирини ҳал қилиш имкониятига эга эдик. Якунда эса оғир ўйинда 3 очкони қўлга киритдик.
Раул Жепаров ёмон ўйнамади, аммо четлатишдан кейин уни тажрибалироқ футболчига алмаштирдик.
Суперлигада кетма-кет 3-ғалаба? Мавсум бошида кўп очко йўқотдик, энди эса ўрнини тўлдиришимиз керак.
Азизбек Амоновнинг жароҳати? У «Қизилқум» билан ўйинда жароҳат олди. Фикримча, у бир ойларга сафдан чиқди.
«Қўқон-1912»ни мағлуб этсак юқори ўринларга чиқамиз? Ўзи нечта тур қолди яна? Ҳаммасини ютсак чемпион бўламиз. Бундай гапларни четга суриб, ўйиндан ўйинга тайёрланиш ва очколарни ишлаш керак. Ҳамма ўйин жуда оғир ўтмоқда.
Ўрозов? Жаҳонгир масаласида кутяпмиз, қандай келишишади, кўрамиз. Ҳозир тўп «Рубин» томонида дейишим мумкин. Ўйинчи билан қандай келишишади, кўрамиз. Келишишса, у ўтади, акс ҳолда бизда қолади.
Молиявий ҳолат ўзгарганми? Менимча, ҳамма бу ҳақда гапиряпти, бизда ҳаммаси ўшандек.
Ҳожимирзаевнинг дубли? Мавсум олдидан деярли 6 футболчимиз миллий жамоаларда эди. Эҳтимол, якунда унинг миллий жамоа рўйхатидан ўрин олмагани руҳий таъсирини ўтказгандир. Анвар жаҳон чемпионатига бора олмаганига тўғри реакция қиляпти ва муносиб ўйнаяпти, унинг учун хурсандман», - деди Вадим Карленович матбуот анжуманида.
«Ўрозов трансфери бўйича кутяпмиз» — Абрамов ғалаба, четлатиш, Амоновнинг жароҳати ва Ҳожимирзаев ҳақида

После матча 13-го тура Суперлиги между «Сурхоном» и «Динамо» (1:2), главный тренер самаркандской команды Вадим Абрамов поделился мыслями о трудной победе.
«Мы знали, что «Сурхон» — это команда, которая любит контролировать игру. Быстрый гол забили, но после удаления соперник контролировал игру. Особая благодарность ребятам за победу и болельщикам за поддержку. На самом деле, у нас была возможность решить судьбу матча уже в первом тайме с помощью нескольких атак. В итоге мы заработали 3 очка в тяжёлом матче.
Раул Джепаров играл неплохо, но после удаления мы заменили его на более опытного игрока.
Три победы подряд в Суперлиге? В начале сезона много очков потеряли, теперь нужно наверстывать.
Травма Азизбека Амонова? Он получил травму в матче с «Кызылкумом». Думаю, он выбыл на месяц.
Победим «Коканд-1912» и выйдем на высокие места? Сколько туров ещё осталось? Если выиграем все, станем чемпионами. Нужно оставлять такие разговоры и готовиться к каждому матчу, зарабатывать очки. Все игры очень тяжёлые.
Урозов? Мы ожидаем решения по Джахонгиру, посмотрим, как договоримся. Сейчас мяч на стороне «Рубина». Посмотрим, как они договорятся с игроком. Если договорятся, он перейдёт, иначе останется у нас.
Изменилось ли финансовое положение? Думаю, все об этом говорят, у нас всё как обычно.
Дубль Ходжимирзаева? Перед сезоном почти 6 наших футболистов были в национальных сборных. Возможно, то, что он не попал в список национальной сборной, повлияло на его настрой. Анвар правильно реагирует на то, что не смог поехать на чемпионат мира, и играет достойно, я рад за него», - сказал Вадим Карленович на пресс-конференции.
Вадим Абрамов: «Спасибо футболистам и болельщикам. Ожидаем решения по Урозову, посмотрим, как договоримся»