«Ал Ҳилол» клуби ҳужумчиси Карим Бензема янги мавсум бошланиши олдидан клуб раҳбарияти билан учрашув ўтказди. Бу ҳақда журналист Бен Жейкобс хабар берди.
Манбага кўра, франциялик форвард жамоадаги ўрни борасида хавотирда. У фақат Осиё Чемпионлар лигаси баҳсларида майдонга тушишга рози эмас ва барча турнирларда иштирок этишни истамоқда.
Айни вақтда «Ал Ҳилол» раҳбарияти ҳам трансфер бозорини диққат билан кузатмоқда. Клуб зарурат туғилса, Бензема ўрнига бошқа ҳужумчини жалб қилиш имкониятларини ўрганмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Карим 2026 йил феврал ойида Риёд сафига қўшилган эди. Бу вақт давомида у 13 та учрашувда майдонга тушиб, 9 та гол урди ва 5 та голли узатма амалга оширди.

Бензема обеспокоен своим будущим в «Аль-Хилале» — источник
Нападающий клуба «Аль-Хилал» Карим Бензема провел встречу с руководством клуба перед началом нового сезона. Об этом сообщил журналист Бен Джейкобс.
По информации источника, французский форвард обеспокоен своим местом в команде. Он не согласен выходить на поле только в матчах Лиги чемпионов Азии и хочет участвовать во всех турнирах.
В настоящее время руководство «Аль-Хилала» также внимательно следит за трансферным рынком. Клуб изучает возможности привлечения другого нападающего вместо Бензема, если возникнет необходимость.
Напомним, Карим присоединился к команде в феврале 2026 года. За это время он вышел на поле в 13 матчах, забил 9 голов и сделал 5 голевых передач.