Кипер «Андижон»га қарши баҳсда жароҳат олганди.
Суперлига 12-туридан ўрин олган «Андижон» – «Сурхон» (1:2) учрашувининг 5-дақиқасида термизликлар дарвозабони Даврон Мерганов тўп учун кечган ҳаво яккакураши вақтида бош қисмидан жароҳат олганди. Натижада у тиббий ёрдам кўрсатилгач майдонни тарк этишга мажбур бўлди.
«Сурхон» жамоаси шифокори Бахтиёр Мирсагатов маълум қилишича, учрашувдан сўнг футболчи шифокорлар томонидан тўлиқ тиббий кўрикдан ўтказилди. Ўтказилган текширувлар натижасида Даврон Мергановда бош чайқалиши (мия чайқалиши) ҳолати аниқланган.
«Айни вақтда футболчининг умумий аҳволи барқарор ва қониқарли. У шифокорлар назорати остида бўлиб, зарур даволаниш ҳамда тикланиш жараёнини давом эттирмоқда. Ҳозирча унинг соғлиғи билан боғлиқ жиддий хавотир уйғотадиган ҳолат кузатилмаяпти», - дейилади клуб хабарида.

Кипер получил травму в матче против «Андижон».
На 5-й минуте матча «Андижон» – «Сурхон» (1:2), который проходил в рамках 12-го тура Суперлиги, вратарь термизского клуба Даврон Мерганов получил травму головы во время воздушного единоборства за мяч. В результате он был вынужден покинуть поле после оказания медицинской помощи.
По словам врача команды «Сурхон» Бахтияра Мирсагатова, после матча футболиста полностью обследовали врачи. В результате обследования у Даврона Мерганова была выявлена черепно-мозговая травма (сотрясение мозга).
«На данный момент общее состояние футболиста стабильное и удовлетворительное. Он находится под наблюдением врачей и продолжает необходимое лечение и процесс восстановления. Пока что не наблюдается серьезных опасений за его здоровье», - говорится в сообщении клуба.